۵ راز پول دار شدن از زبان ثروتمندان

5 راز پول دار شدن از زبان ثروتمندان

ساده است که فکر کنیم پولدار شدن و پولدار ماندن تنها برای تعداد محدودی از نخبه‌ها امکان‌پذیر است، ولی نیازی نیست که ثروت را به‌عنوان قلمرو پولدارهایی با حساب‌های پس‌انداز میلیاردی یا کارهای پردرآمد درنظر بگیریم و از آن فرار کنیم. هرکسی می‌تواند وضعیت مالیش را با دانستن این ۵ راز پول بهبود ببخشد.

1-هوشمندانه سرمایه‌گذاری کنید

پول ساختن و میلیاردر شدن یک فرآیند ناگهانی نیست. به ندرت اتفاق می‌افتد افراد به پیشنهادات خاص یا ایده‌های محصولی دست پیدا کنند که آن‌ها را به سرعت به شهرت و ثروت برساند. درعوض، به پدیده‌ی پول‌سازی باید مثل ورزش و رژیم غذایی فکر کنید. شما می‌توانید به آخرین رژیم غذایی یا برنامه‌ی ورزشی تکیه کنید، و در نهایت با تغذیه‌ی بهتر و پیشرفت در طول زمان وزن‌تان را از دست می‌دهید و سالم‌تر می‌شوید.

پول‌سازی یعنی این‌که کمتر از دریافتی‌تان خرج کنید، هوشمندانه سرمایه‌گذاری کنید، و تخصص‌تان را افزایش دهید و هر سال عایدی‌تان را بالا ببرید.

2-ثروتمندانه فکر کنید

اگر مثل آن‌هایی فکر و رفتار می‌کنید که فقیر هستند، پس فقیر خواهید ماند! افراد عادی آن‌قدر صبر می‌کنند تا پول کافی داشته باشند یا پیش از آن‌که پس‌انداز کردن یا سرمایه‌گذاری را شروع کنند به دنبال شغل بهتری می‌گردند. مشکل این طرز فکر این است که این زمان هیچ‌گاه فرا نمی‌رسد. پس‌انداز کردن هرماهه‌ی پول باید هدفمند باشد، زیرا افراد تمام پولی که دارند را خرج می‌کنند، مگر آن‌که قسمتی از این پول را برای پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری تخصیص داده باشند.

3-زمان طلاست

ارزش زمان چقدر است؟ برای آدم‌های پولدار، زمان یک دارایی ارزشمند است. آن‌ها می‌دانند که استخدام افراد برای انجام وظایف و کارهایی که خودشان از پس آن برنمی‌آیند تا چه اندازه ارزشمند است. آن‌ها هرکاری می‌کنند تا از زمان‌شان نهایت استفاده را ببرند. بسیاری از آدم‌هایی که از توان مالی کمتری برخوردار هستند زمان‌شان را بر کارهای بی‌حاصل یا بر پروژه‌هایی تلف می‌کنند که مهارت یا دریافتی‌شان را افزایش نمی‌دهند.

4-تفکر سرمایه گذاری داشتن

سوءبرداشت متداول این است که پولدارها بی‌وقفه خرج می‌کنند. اگرچه این مورد ممکن است در مورد برخی سلبریتی‌ها و دیگر افراد پولدار درست باشد، ولی بسیاری از پولدارها، عاقلانه خرج می‌کنند. آن‌ها بیشتر به سرمایه‌گذاری فکر می‌کنند نه خرج کردن. به عنوان مثال، اگر به فروشگاه بروند و یک فروش تخفیفی ببینند، هرچیزی نمی‌خرند، چرا که به نظر کار اضافه‌ای است. درعوض، به این فکر می‌کنند که کدام خرید به‌صرفه است و ارزش سرمایه‌گذاری را دارد و آیا پولی که می‌خواهند خرج کنند در حساب پس‌انداز یا حساب سرمایه‌گذاری بهتر به‌کار نمی‌آید؟

به عنوان مثال، چرا ۲۰ هزار تومان صرف خرید یک ژاکت کنم که ممکن است تنها یک فصل دوام داشته باشد‌، حال آن‌که با 50 هزار تومان می‌توانم یک ژاکت باکیفیت بخرم که برای ۵ فصل یا حتی بیشتر برایم کار کند؟ نکته‌ی مهم این است که امکان ندارد یک آدم پولدار ۲۰ هزار تومان صرف یک ژاکت کند درحالی‌که کمد لباس‌هایش پر از لباس است و این پول درجای دیگری بهتر به او کمک خواهد کرد.

5-منابع درآمدی چندگانه ایجاد کنید

پولدارها تنها به یک حقوق به عنوان درآمدشان نگاه نمی‌کنند. با وجود این‌که یک حقوق منبع اصلی درآمدی آن‌ها به‌حساب می‌آید، ولی افراد پولدار منابع درآمدی چندگانه‌ای دارند. برخی پولدارها به واسطه‌ی کارهای جانبی مانند مشاوره، آزادکاری (فریلنسرها) یا فروش یک محصول، درآمد مضاعف می‌سازند. دیگر پولدارها به واسطه‌ی اجاره‌ی املاک درآمد بیشتری کسب می‌کنند.

راز واقعی پولدارها این است که به پول‌شان احترام می‌گذارند و از آن مراقبت می‌کنند. آن‌ها پول‌شان را در سرمایه‌گذاری‌های بد یا خریدهای ناگهانی هدر نمی‌دهند. هر هزینه‌ای از قبل برنامه‌ریزی و پول آن فراهم شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *