دانلود ترجمه مقاله خطر شکستگی های استخوانی کودکان در گذر زمان – الزویر ۲۰۲۰

دانلود ترجمه مقاله خطر شکستگی های استخوانی کودکان در گذر زمان – الزویر ۲۰۲۰

دانلود ترجمه مقاله خطر شکستگی های استخوانی کودکان در گذر زمان – الزویر ۲۰۲۰:با بررسی گروهی بیش از ۷۷۰۰۰۰ جفت مادر-کودک دریافتیم که اختلالات استرسی و اضطرابی مادر قبل و بعد از زایمان می تواند فاکتورهای خطرآفرین برای بروز شکستگی در دوران کودکی نوزاد باشد. استرس و اضطراب مادر ارتباط بسیار تنگاتنگی با شکستگی های تهاجمی نوزادان زیر ۶ ماه، و شکستگی های ناشی از زمین خوردن در کودکان بالای ۳۶ ماه داشت؛ این مسئله نشان دهنده تغییر ماهیت شکستگی ها بخاطر بدرفتاری با آنان می باشد.

عنوان فارسی مقاله:

اختلالات استرسی و اضطراب مادرانه و خطر شکستگی های استخوانی کودکان در گذر زمان

عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2020
نشریه:

Database: Elsevier – ScienceDirect (ساینس دایرکت)

استخوان – Bone
کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
Anxiety disorders – Child abuse – Fractures – Injuries – Stress disorders – Trauma
تعداد صفحات ترجمه شده: ۲۲ صفحه (۱ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Nathalie Auger، Nancy Low، Ga Eun Lee، Aimina Ayoub، Thuy Mai Luu
موضوع:  ,
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 7صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس:

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مطالب

چکیده
۱- مقدمه
۲- روش‌ها
۲-۱- طرح مطالعه
۲-۲- اختلالات استرس و اضطراب در مادر
۲-۳- شکستگی ها
۲-۴- مؤلفه های همگام
۲-۵- آنالیز داده‌ها
۳- نتایج
۴- بحث
۴-۱- نتیجه گیری


چکیده

پیشینه: استرس و اضطراب مادر در دوران بارداری، با پیامدهای ناگواری همراه است اما ارتباط آنها با صدمات وارده به کودکان در آینده، مخصوصاً شکستگی های استخوانی، مشخص نیست.
روش ها: یک مطالعه طولی (یک روش پژوهشی برای مطالعه فرد در گستره زمان و ارزیابی وی در فواصل منظم زمانی) متشکل از ۷۷۳۳۳۹ نوزاد در شهر کویبک کانادا و بازه زمانی بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ انجام دادیم. زنان مبتلا به اختلالات استرسی و اضطرابی قبل و بعد از زایمان را شناسایی کردیم و میزان بروز رخداد شکستگی های استخوانی آتی در فرزندانشان را محاسبه نمودیم. نسبت های خطر (HR) رابطه بین اختلالات استرسی و اضطرابی مادران با خطر شکستگی های استخوانی در کودکانشان را برطبق خصوصیات مادر و نوزاد و فاصله اطمینان (CI) 95درصد برآورد کردیم.
یافته ها: میزان بروز هرگونه شکستگی در کودکانی که مادران آنها با اختلالات استرس (۵/۲۰ مورد در هر ۱۰۰۰۰نفر در سال) و اضطراب (۸/۱۹مورد در هر ۱۰۰۰۰نفر در سال) روبرو بودند بیشتر از کودکان متولدشده از مادران سالم (۳/۱۵ مورد در هر ۱۰۰۰۰نفر در سال) بود. استرس مادر با خطر شکستگی استخوانی در کودکان به میزان ۱۷/۱ برابر (در فاصله اطمینان۹۵ درصد، ۳۸/۱-۰۰/۱) و اضطراب مادر با خطر شکستگی استخوانی کودکان به میزان ۲۶/۱ برابر (در فاصله اطمینان ۹۵درصد، ۴۷/۱-۰۷/۱) ، در مقایسه با مادران سالم، همراه بود. عمدتاً استرس موجب وقوع شکستگی های استخوانی در اثر زمین خوردن کودک می شد (HR 1.26, 95% CI 1.06–۱٫۵۰) و اضطراب با شکستگی های تهاجمی ارتباط داشت (HR 2.97, 95% CI 1.50–۵٫۸۹). ارتباط استرس با شکستگی های ناشی از زمین خوردن، در کودکان بزرگتر از ۳۶ماه، و ارتباط اضطراب با شکستگی های تهاجمی پس از ۶ ماهگی، مشهودتر بود.
نتیجه گیری: استرس و اضطراب قبل یا بعد از زایمان، با خطر وقوع آتی شکستگی های استخوانی در کودکان همراه است. زنان دارای سابقه اختلالات استرس یا اضطراب می توانند برای پیشگیری از رخداد شکستگی در کودکانشان از مشاوره و حمایت اجتماعی بهره ببرند.


Abstract

Background Maternal stress and anxiety are associated with adverse pregnancy outcomes, but the association with future childhood injuries is unclear, especially risk of orthopedic fractures.
Methods We conducted a longitudinal study of 773,339 newborns in Quebec, Canada between 2006 and 2018. We identified women with stress or anxiety disorders before or after delivery, and computed the incidence of future operative fractures in offspring. We estimated hazard ratios (HR) with 95% confidence intervals (CI) for the association of maternal stress and anxiety disorders with the risk of pediatric fractures, adjusted for maternal and infant characteristics.
Results Incidence of any fracture was higher for maternal stress (20.5 per 10,000 person-years) and anxiety (19.8 per 10,000 person-years) than no disorder (15.3 per 10,000 person-years). Maternal stress was associated with 1.17 times the risk of pediatric fractures (95% CI 1.00–۱٫۳۸), and anxiety was associated with 1.26 times the risk (95% CI 1.07–۱٫۴۷), compared with no disorder. Stress was predominantly linked with fall-related fractures (HR 1.26, 95% CI 1.06–۱٫۵۰), and anxiety with assault-related fractures (HR 2.97, 95% CI 1.50–۵٫۸۹). The association of stress with fall-related fractures was more prominent after 36 months of age, whereas anxiety was linked with assault-related fractures before 6 months.
Conclusion Stress and anxiety disorders before or after delivery are associated with the future risk of fractures in children. Women with a history of stress or anxiety disorders may benefit from counselling and social support for child fracture prevention.


 نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله خطر شکستگی های استخوانی

  1. مقدمه

شکستگی­ها بخش قابل­توجهی از صدمات وارده به کودکان را تشکیل می­دهند[1] اما درک چندانی از عوامل خطرآفرین این عارضه از سوی مادران وجود ندارد. تقریباً علت 60درصد از بستری­های بیمارستانی ترومای کودکان، مربوط به شکستگی می­باشد[1]؛ شکستگی­ها، جزء صدمات جدی بحساب می­آیند[2]. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری­ها تخمین زده­اند که در سال 2010 افراد بستری شده برای شکستگی بین 0 تا 14 سال بودند، و این خود، 5/1میلیارد دلار هزینه پزشکی و 6/5 میلیارد دلار هزینه اجتماعی بر دوش ایالات متحده گذاشت[3]. دو سوم کودکان دچار عارضه شکستگی می­شوند[4] اما عوامل خطرآفرین از سوی مادران، کمتر مورد توجه قرار گرفته است و عوارضی همچون اختلالات متابولیکی استخوان، تنها بخشی از موارد شکستگی را توضیح می­دهد[5]. برای پیشگیری از این عارضه باید درک بهتری از نحوه ارتباط عوامل خطرآفرین این بیماری از سوی مادران با شکستگی­های رخ­داده در کودکان داشت.

استرس و اضطراب مادر با کلیه صدمات رخ­داده در کودکان مرتبط می­باشد[8-6] اما رابطه آن با شکستگی­های استخوانی کودکان (به عنوان یک صدمه جدی­تر) هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است. استرس و اضطراب می­تواند از مسیرهای متعددی از جمله عدم نظارت بهینه و مطلوب کودکان، نگهداری نامناسب و سوءاستفاده از آنها، بر خطر وقوع شکستگی در کودکان تأثیر بگذارد[9،6]. این مسیرها می­توانند در مورد بروز عارضه شکستگی، مهم‌تر از سایر صدمات خفیف باشند[10]. اختلالات استرس و اضطراب در سن بارداری برای زنان، شایع می­باشد و درمورد 25درصد از زنان باردار گزارش شده است[11،12]. با این وجود، تنها دو مقاله این احتمال را درنظر گرفته­اند که وجود استرس و اضطراب مادران در مراحل اولیه بارداری بایستی نشانگر وقوع شکستگی­های آتی در کودکان باشد [7،8]. مقاله دانمارکی با مطالعه 975580 کودک دریافت که تحمیل استرس ناشی از غم مرگ خویشاوند از سوی مادران بر جنین­های آنان، با خطر وقوع شکستگی در دوران کودکی همراه است[7]. همچنین، یک مقاله انگلیسی با مطالعه 207048 مادر پی برد که در طول دوره اضطراب و افسردگی مادر، میزان وقوع شکستگی در کودک، بیشتر می­شود[8]. با اینحال، هیچ مقاله­ای، عوامل کمکی برای وقوع این عارضه از جمله محل آناتومیکی شکستگی، علت و سن بروز آن را بررسی نکرده است. برای تکمیل یافته­های حاصل از پژوهش­های قبلی، ارتباط بین استرس و اضطراب مادران و محل وقوع شکستگی در کودکان، علت و سن بروز آن را قبل، بعد و در حین بارداری مطالعه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *