دانلود ترجمه مقاله نقش در حال رشد مراقبت مقدماتی (ابتدایی) در منزل برای افراد مبتلا به زوال عقل – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله نقش در حال رشد مراقبت مقدماتی (ابتدایی) در منزل برای افراد مبتلا به زوال عقل – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله نقش در حال رشد مراقبت مقدماتی (ابتدایی) در منزل برای افراد مبتلا به زوال عقل – الزویر ۲۰۱۸:این مقاله خلاصه اجمالی از HBPC ، مزایای HBPC ، و موانع در تدارک HBPC در ساختارهای پرداخت سلامتی کنونی را ارایه می نماید. بررسی اجمالی استراتژی های ملی برای مراحل آتی و پیشنهادات بمنظور بهبود HBPC نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

عنوان فارسی مقاله:
نقش در حال رشد مراقبت مقدماتی (ابتدایی) در منزل برای افراد مبتلا به زوال عقل
عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:
الزویر
 
Journal: The Journal for Nurse Practitioners – Volume 14, Issue 3, March 2018, Pages 166-171
کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
home-based primary care, dementia, home care, homebound, caregiver, nurse practitioner, older adult
تعداد صفحات ترجمه شده: 12 صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Rachel DNP, AGPCNP-C, Mia MD,
موضوع: ,  ,
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 6 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس:  

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مطالب

چکیده

کلمات کلیدی

مقدمه

بررسی اجمالی

مراقبت از زوال عقل مبتنی بر اداره سنتی (محور)

مراقبت مقدماتی در منزل

ویژگی های HBPC

نقش متخصص پرستاری در HBPC برای افراد مبتلا به زوال عقل

تاثیرات HBPC بر سرپرستان

مزایای HBPC

چالش های HBPC

جدول. کنسرسیوم پزشکان برای شاخص های بهبود کیفی عملکرد برای مبتلایان به زوال عقل

HBPC آتی/مراحل بعدی

جمع بندی


ترجمه چکیده

نیاز فزاینده ای برای مراقبت ابتدایی در خانه (HBPC) – بدلیل رشد تعداد افراد مبتلا به زوال عقل که در خانه نشین شده اند – وجود دارد. از سالیان ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ ، هزینه فراهم نمودن مراقبت برای بزرگسالان مسن مبتلا به زوال عقل در ایالات متحده آمریکا از ۱۰۹ بیلیون دلار به ۲۲۰ بیلیون دلار رسیده است. این مقاله خلاصه اجمالی از HBPC ، مزایای HBPC ، و موانع در تدارک HBPC در ساختارهای پرداخت سلامتی کنونی را ارایه می نماید. بررسی اجمالی استراتژی های ملی برای مراحل آتی و پیشنهادات بمنظور بهبود HBPC نیز مورد بررسی قرار گرفته است.


چکیده انگلیسی

There is an increasing need for home-based primary care (HBPC) because of the growing number of individuals with dementia who are homebound. From the years 2010 to 2013, the cost of providing care to older adults with dementia in the US has increased from $109 billion to $220 billion. This article gives an overview of HBPC, the benefits of HBPC, and the barriers to the provision of HBPC in the current health payment structures. An overview of national strategies for future steps and suggestions to improve upon HBPC are also reviewed.
 

 نمونه ترجمه مقاله:

 

مقدمه

در تازه ترین برنامه استراتژی آنها ، دپارتمان سلامت و خدمات انسانی ایالات متحده بدنبال استراتژی هایی برای بهبود دسترسی افراد به مراقبت های بهداشتی با کیفیت – همراه با نظارت بر هزینه های مراقبت های بهداشتی – می باشند. در سال ۲۰۱۰ ، ایالات متحده ۱۰۹ بیلیون دلار برای مراقبت از افراد مبتلا به زوال عقل هزینه نموده ، که این مبلغ در سال ۲۰۱۳ به ۲۲۰ بیلیون دلار رسیده که از هزینه صرف شده برای سرطان و بیماری های قلبی (هر دو بیماری با هم) تجاوز می کند. میانگین سن مرگ در ایالات متحده نیز همچنین بصورت ثابتی در طول ۱۰ سال گذشته – با توجه به نرخ دیگر بیماری های مزمن – افزایش یافته است. خدمات منزل محور برای مراقبت های سلامتی توسط آژانس پژوهش مراقبت های بهداشتی و کیفی بعنوان راهی متناوب بمنظور فراهم نمودن مراقبت و آدرس دهی (تعیین) اولویت ها و نیازهای افراد خانه نشین – افرادی با بیماریهای مزمن – مطرح شده است. هرچند ، کمتر از ۱۲٪ افرادی که خود را خانه نشین شناسایی نموده بودند ، دریافت خدمات مراقبتی ابتدایی در منزل (HBPC) را گزارش می کنند.

 

وضعیت خانه نشینی بوسیله مراقبت پزشکی بعنوان عدم قادر بودن برای ترک خانه بدون کمک شخص دیگر یا تجهیزات پزشکی – بدلیل بیماری یا جراحت – تعریف شده است. شاخص مراقبت پزشکی نیز همچنین اعلام می دارد که ترک خانه باید موجب تلاش قابل ملاحظه ای برای فرد شود. دیگران نیز فرد خانه نشین را بعنوان فردی که خانه را به تعداد کمتر از یک بار در هفته ترک می نماید ، تعریف نموده است. در حال حاضر ، بیش از ۱ میلیون نفر با تعریف خانه نشینی مطابقت داشته ، که اکثریت آنها افراد پیر و نحیف می باشند. چنین افرادی ۲۹٪ بخش A مراقبت های پزشکی و B هزینه ها ، ۴۶٪ پذیرش مراقبت پزشکی ، ۲۳٪ مرگ سالانه ، و ۲۴٪ بستری شدن برای مراقبت پزشکی را تشکیل می دهند. خانه نشینی همچنین با تنهایی ، همبودی های چندگانه ، ریسک (خطر) فزاینده بستری شدن ، و وضعیت سلامتی خود گزارشی بد در ارتباط است. بسیاری از افرادی که با تعریف خانه نشینی مطابقت داشته نیز همچنین عمدا در نتیجه زوال عقل ناقص شده اند. بیش از ۵ میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا به زوال عقل – که رشد ۱۶ میلیون تا سال ۲۰۵۰ برای آن تصور می شود – می باشند. زوال عقل ششمین علت مرگ در ایالت متحده – و همچنین علت اصلی معلولیت و سلامتی ضعیف – می باشد. این افراد از همبودی های چندگانه رنج می برند و در نهایت خانه نشین می شوند. زوال عقل نیز همچنین بعنوان یکی از هزینه برترین (گرانقیمت) شرایط سلامتی در جامعه آمریکا گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *