دانلود ترجمه مقاله اثربخشی هزینه‌ی درمان‌های رایج و نوظهور در واریس سیاهرگ‌ها – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله اثربخشی هزینه‌ی درمان‌های رایج و نوظهور در واریس سیاهرگ‌ها – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله اثربخشی هزینه‌ی درمان‌های رایج و نوظهور در واریس سیاهرگ‌ها – الزویر ۲۰۱۸: در آستانه‌ی £20,000/QALY، RFA درمانی با بالاترین رتبه‌ی میانه برای سود خالص بود و MOCA، EVLA، HL/S، CAE، CONS و UGFS به‌تریب در رتبه‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم قرار داشتند. در رابطه با اثربخشی و کیفیت زندگی مرتبط با بهداشت وجودِ شواهد بیشتری امری ضروری است. در قیمت‌های کنونی، CAE گزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه نیست زیرا با این که گرانتر است اما در مقایسه با سایرِ گزینه‌ها اثربخشی بیشتری هم ندارد.

عنوان فارسی مقاله:
اثربخشی هزینه‌ی درمان‌های رایج و نوظهور در واریس سیاهرگ‌ها
عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

 الزویر

Journal: Value in Health – Volume 21, Issue 8, August 2018, Pages 911-920

کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
cost-effectiveness; economic evaluation; endothermal; varicose veins; vascular
تعداد صفحات ترجمه شده: 28 صفحه  با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
David PhD, Sarah BSc, MBBS, MRCS, Roshan BSc, MBBS, MRCS, Marta PhD, Alun H. MA, DM, DSc, FRCS,
موضوع:  ,
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 10 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس: دانلود ترجمه مقاله واریس سیاهرگ‌ها

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مقالات

چکیده

کلمات کلیدی

مقدمه

نتایج

بررسی کلی

ساختارِ مدل

درمان‌های مجدد در واریکوسیت‌های باقیمانده

مداخلات مجدد در وریدِ ترانکال

بررسی سیستماتیک

HRQOL در چند روزِ اول پس از مداخله

بازگشت به کار و یا فعالیت‌های عادی در چند روزِ اول پس از مداخله

HRQOL در مدت زمانِ طولانی‌تر

ارزیابی طولِ مدت عمل در رویه‌ها

تخمینِ هزینه‌ها در رویه‌های مداخله‌ای

برآوردِ خطرِ نسبی مداخله‌ی مجدد در ورید ترانکال

برآوردِ میزانِ مداخله‌ی مجدد پس از HL/S

تحلیلِ حساسیتِ احتمالی

نتایجِ مربوط به تحلیلِ اثربخشی هزینه

بحث

خلاصه‌ای از یافته‌های اصلی

نقاط ضعف و قوت

نتیجه‌گیری


ترجمه چکیده

هدف: هدف از این مطالعه تحلیلِ اثربخشی هزینه‌های مربوط به شیوه‌های رایج (مراقبت‌های محافظه‌کارانه [CONS]، جراحی به شیوه‌ی high ligation [HL/S]، فوم اسکلروتراپی با استفاده از امواج فراصوت[UGFS]، لیزر‌درمانی درون‌وریدی[EVLA] و حذف با بسامد رادیویی [RFA]) و نوظهور (حذف با شیوه‌های مکانیکی-شیمیایی [MOCA] و انسداد با چسب بافتي سیانوآکریلات [CAE]) در درمانِ واریسِ سیاهرگ‌ها در طی 5 سال است. روش‌ها: مدل تصمیم‌گیری مارکوف مطرح و به‌واسطه‌ی مداخله‌ی ‌مجدد در ورید ترانکال، درمانِ مجددِ واریکوسیت‌های باقیمانده و سال‌های زندگی با ناتوانی تعدیل‌شده (QALYs) در طی 5 سال اثربخشی اندازه‌گیری شد.
از طریق بررسی سیستماتیک، هزینه‌های واحدِ خدمات بهداشت ملی انگلستان و قیمت‌های لیستِ تولیدکنندگان ورودی‌های مدل برآورد شدند. تحلیل‌های حساسیت احتمالی و یک‌طرفه انجام شدند. نتایج: CONS با کمترین هزینه‌ی کلی و کیفیت زندگی هر فرد در طی 5 سال همراه است؛ HL/S، EVLA، RFA و MOCA به طور میانگین اثربخشی و هزینه‌های مشابهی دارند و CAE با بالاترین هزینه‌ی کلی همراه است اما در مقایسه با سایر درمان‌ها موثرتر نیست. هزینه‌ی افزایشی در هر QALY از RFA در مقابل CONS £5,148/QALY بود.
بعد از HL/S، در مقایسه با سایر رویه‌ها، زمان بازگشت به فعالیت‌های عادی و یا کار به طور معناداری طولانی‌تر بود.
نتیجه‌گیری: در آستانه‌ی £20,000/QALY، RFA درمانی با بالاترین رتبه‌ی میانه برای سود خالص بود و MOCA، EVLA، HL/S، CAE، CONS و UGFS به‌تریب در رتبه‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم قرار داشتند. در رابطه با اثربخشی و کیفیت زندگی مرتبط با بهداشت وجودِ شواهد بیشتری امری ضروری است.

در قیمت‌های کنونی، CAE گزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه نیست زیرا با این که گرانتر است اما در مقایسه با سایرِ گزینه‌ها اثربخشی بیشتری هم ندارد.


Abstract

OBJECTIVES:

To analyze the cost-effectiveness of current technologies (conservative care [CONS], high-ligation surgery [HL/S], ultrasound-guided foam sclerotherapy [UGFS], endovenous laser ablation [EVLA], and radiofrequency ablation [RFA]) and emerging technologies (mechanochemical ablation [MOCA] and cyanoacrylate glue occlusion [CAE]) for treatment of varicose veins over 5 years.

METHODS:

A Markov decision model was constructed. Effectiveness was measured by re-intervention on the truncal vein, re-treatment of residual varicosities, and quality-adjusted life-years (QALYs) over 5 years. Model inputs were estimated from systematic review, the UK National Health Service unit costs, and manufacturers’ list prices. Univariate and probabilistic sensitivity analyses were undertaken.

RESULTS:

CONS has the lowest overall cost and quality of life per person over 5 years; HL/S, EVLA, RFA, and MOCA have on average similar costs and effectiveness; and CAE has the highest overall cost but is no more effective than other therapies. The incremental cost per QALY of RFA versus CONS was £5,148/QALY. Time to return to work or normal activities was significantly longer after HL/S than after other procedures.

CONCLUSIONS:

At a threshold of £20,000/QALY, RFA was the treatment with highest median rank for net benefit, with MOCA second, EVLA third, HL/S fourth, CAE fifth, and CONS and UGFS sixth. Further evidence on effectiveness and health-related quality of life for MOCA and CAE is needed. At current prices, CAE is not a cost-effective option because it is costlier but has not been shown to be more effective than other options.


نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله واریس سیاهرگ‌ها

مقدمه

واریس‌ سیاهرگ‌ها (نارسایی وریدِ صافنِ بزرگ [GSV[1]] و انشعاب‌هایش) در بیماران و خدمات درمانی‌-بهداشتی با بارِ بیماری قابل‌توجهی همراه است. ایجادِ ناراحتی، درد و بدنمایی و در مواردِ جدی اختلال در تحرک از جمله از علائم این بیماری هستند و منجر می‌شوند تا خطرِ ایجاد زخم افزایش پیدا کند [1]. میزانِ بروزِ واریس سیاهرگ‌ها بین 20% تا 64% در کلِ جمعیت گزارش شده است. واریکوسیت‌های باقیمانده (وریدها عنکبوتی)، که در بسیاری از موارد با واریسِ سیاهرگ‌ها همراه هستند، تا 80% از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

درمان‌های مربوط به واریس‌های سیاهرگی می‌توانند در کیفیت زندگی مرتبط با سلامتی (HRQOL) این بیماران بهبودهای قابل‌توجهی را ارائه دهند. بازار مملو از شیوه‌های رقابتی و همچنان نوآوری با سرعت زیادی در حال افزایش است. مراقبت‌های محافظه‌کارانه ([2]CONS) (مانند: جوراب‌های طبی فشاری)، جراحی به شیوه‌ی high-ligation (HL/S[3]) (شکافتن و بستنِ وریدهای صافنِ بزرگ و کوچک)، فوم اسکلروتراپی با استفاده از امواج فراصوت ([4]UGFS)، لیزر‌درمانی درون‌وریدی[5] (EVLA) و حذف با بسامد رادیویی ([6]RFA) از جمله از درمان‌های موجود برای واریس سیاهرگ‌ها به شمار می‌روند [2]. در کنار این درمان‌ها می‌توانیم از شیوه‌های نوظهوری مانند حذف با شیوه‌های مکانیکی-شیمیایی ([7]MOCA) [3] و انسداد با  چسب بافتي سیانوآکریلات[8] (CAE) [4] نیز استفاده کنیم. هدف از درمان‌های مداخله‌ای مسدود کردنGSV است و در بسیاری از موارد می‌توانند به کاهشِ دلایل زمینه‌ای این علائم کمک کنند. اگر علائم دوباره عود کردند، ممکن است مداخلات مجدد مطرح شوند. در برخی از موارد، واریکوسیت‌های باقیمانده در طی جلسات پیشگیری و یا درمان‌های شاخص معالجه می‌شوند [5].

[1] great saphenous vein

[2] conservative care

[3] high-ligation surgery

[4] ultrasound-guided foam sclerotherapy

[5] endovenous laser ablation

[6] radiofrequency ablation

[7] mechanochemical abla- tion

[8] cyanoacrylate glue occlusion

تضاد منافع: نویسندگان هیچگونه تضادی در منافعشان ندارند.

نویسندگان به دنبال کاهش هر گونه احتمالِ سوءگیری در طراحی و تحلیل‌هایشان هستند. پروتکل این مطالعه قبلا در PROSPERO متشر شد. با تاکید بر راهنماهای آیتم‌های گزارش‌دهی موردنظر برای بررسی‌های سیستماتیک و فراتحلیل‌ها همچنبن راهنماهای کوچرین، این بررسی انجام و گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *