دانلود ترجمه مقاله مدل ترمودینامیکی منسجم برای فاز جامد، مایع و گاز عناصر و ترکیبات ساده در محدوده ی وسیعی از فشار و دما – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله مدل ترمودینامیکی منسجم برای فاز جامد، مایع و گاز عناصر و ترکیبات ساده در محدوده ی وسیعی از فشار و دما – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله مدل ترمودینامیکی منسجم برای فاز جامد، مایع و گاز عناصر و ترکیبات ساده در محدوده ی وسیعی از فشار و دما – الزویر ۲۰۱۸:هر دو عبارت مربوط به انرژی بالقوه و فشار حرارتی فاز بلوری در روش منسجم هستند، که منجر به بسط های سری ساده تر و غیر واگرا برای فشار حرارتی و انرژی حرارتی سیستم سیال می-شوند. داده های آرگون جامد و سیال برای نشان دادن پتانسیل رویکرد فعلی استفاده شده اند.

عنوان فارسی مقاله:
مدل ترمودینامیکی منسجم برای فاز جامد، مایع و گاز عناصر و ترکیبات ساده در محدوده ی وسیعی از فشار و دما
عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

Database: Elsevier – ScienceDirect (ساینس دایرکت)

Journal: Solid State Sciences – Volume 80, June 2018, Pages 31-34

کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
Statistical mechanics
Thermodynamics
Solids
Fluids
Liquids
Gases
High pressure
Equation of states
تعداد صفحات ترجمه شده: 11 صفحه  با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Wilfried B. Holzapfel,
موضوع:
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 8 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس: دانلود ترجمه مقاله مدل ترمودینامیکی

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مطالب

چکیده

کلمات کلیدی

1.مقدمه

2. مدل

3. تست مدل با داده های آرگون

شکل 1. خطوط ذوب و ایزوترم های آرگون جامد و سیال در محدوده های گسترده ی فشار و دما: برای جامد: ایزوترم K 0: خط نازک سیاه، خط ذوب: ضخیم آبی. دو ایزوترم متوسط: خاکستری. برای سیال: ذوب خط: آبی روشن با نقاط آبی ثابت برای ایزوترم های داده شده. ایزوترم بحرانی: خط قرمز ضخیم. نقطه ی بحرانی؛ الماس قرمز ضخیم. منحنی مایع-بخار: خط خاکستری ضخیم. (برای تفسیر ارجاعات رنگ در علائم و اختصارات این شکل، خواننده به نسخه ی وب این مقاله ارجاع داده می شود.)

4. نتیجه گیری

شکل 2. ایزوترم های K 0 برای جامد (آبی ضخیم) و برای آرگون آمورف فرضی و خنک شده (قرمز نازک). (برای تفسیر ارجاعات رنگ در علائم و اختصارات این شکل، خواننده به نسخه ی وب این مقاله ارجاع داده می شود.)

شکل 3. ایزوترم های توابع مقیاس گذاری شده ی فشار حرارتی fpth(T,V) برای جامد (آبی: در حجم های کوچکتر) و سیال (قرمز: در حجم های بزرگتر) فازهای آرگون در   و در 1000 K. خطوط آبی تیره نشان دهنده ی اختلاف با اصلاحات کوانتومی برای جامد و خطوط آبی روشن برای مورد کلاسیک است. (برای تفسیر ارجاعات رنگ در علائم و اختصارات این شکل، خواننده به نسخه ی وب این مقاله ارجاع داده می شود.)


ترجمه چکیده

مدل سازی ترمودینامیکی سیالات (مایعات و گازها) عمدتا از بسط های سری استفاده می کند که در دماهای پایین واگرا می شود و برای رفتار سیالات سرد شده شبه پایدار (آمورف و شیشه مانند جامدات) مناسب نیست. این واگرایی ها در رویکرد فعلی با استفاده از فرم های منطقی برای انرژی بالقوه ی «سرد» و برای فشار حرارتی سیستم سیال حذف شده اند. هر دو عبارت مربوط به انرژی بالقوه و فشار حرارتی فاز بلوری در روش منسجم هستند، که منجر به بسط های سری ساده تر و غیر واگرا برای فشار حرارتی و انرژی حرارتی سیستم سیال می-شوند. داده های آرگون جامد و سیال برای نشان دادن پتانسیل رویکرد فعلی استفاده شده اند.© 2018 Elsevier Masson SAS. تمام حقوق محفوظ است.


چکیده انگلیسی

Thermodynamic modeling of fluids (liquids and gases) uses mostly series expansions which diverge at low temperatures and do not fit to the behavior of metastable quenched fluids (amorphous, glass like solids). These divergences are removed in the present approach by the use of reasonable forms for the “cold” potential energy and for the thermal pressure of the fluid system. Both terms are related to the potential energy and to the thermal pressure of the crystalline phase in a coherent way, which leads to simpler and non diverging series expansions for the thermal pressure and thermal energy of the fluid system. Data for solid and fluid argon are used to illustrate the potential of the present approach.
 

نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله مدل ترمودینامیکی

  1. مقدمه

ارائه­ی مناسب داده­های ترمودینامیکی برای سیالات (مایعات و گازها) با معادله­ی معروف واندروالس[1] آغاز شد [1] که شامل یک عبارت مستقل دما برای انرژی پتانسیل جاذب و یک عبارت دیگر برای انرژی جنبشی وابسته به دمای گاز ایده­آل در فضای محدود است. از نظر فشار، فشار جاذب مستقل از دما (سرد) و فشار حرارتي دافع وجود دارد. با این وجود مدل­های ترمودینامیکی جدیدتر اکثراً از بسط­های سری نوع ویروسی [2]، گاهی اوقات با عوامل تعدیل نمایی و تعداد زیادی ضرایب قابل تنظیم (تا 84 عدد در IAPS-84 [3]) یا حتی مجموعه­های مختلفی از 15 ضریب برای نشان دادن معادله­ی حالت (EOS) برای محدوده­های پایین­تر و بالاتر در فشار و دما [4] استفاده می­کنند. تعداد زیاد ضرایب به این دلیل مورد نیاز است که این فرم­ها به طور صحیح انرژی بالقوه و فشار سرد را که خارج از محدوده­ی داده­های متناسب شده، به خصوص در دماهای پایین و همچنین در تراکم­های بالا واگرا می­شوند، مدل­سازی نمی­کنند. اگرچه یکی از بسط­های سری [5] شامل عبارتی برای فشار «سرد» است، اما عبارات دیگر واگرایی­هایی را در دماهای پایین اضافه می­کنند که مجددا نیاز به تعداد زیادی ضریب برای مدل­سازی دقیق دارد.

از آنجا که انتظار می­رود که حالات شیشه­ای آمورف شبه پایدار سیالات خنک شده در دماهای پایین و همچنین حالات سیالات تحت فشرده سازی بسیار قوی نزدیک به خط ذوب شباهت­هایی را به فازهای جامد بلوری همسایه نشان دهند، پیشنهاد می­کنم که برای فاز سیال نیز از انرژی بالقوه (و فشار سرد)، با حدودی از همبستگی با انرژی شبکه­ی استاتیک جامد و افزودن بسط سری غیر واگرا تنها برای فشار حرارتی باقیمانده سیال شروع کنیم. این رویکرد مدل­سازی ترمودینامیکی جامدات را به طور نزدیکی دنبال می­کند، که در آن EOS برای جامدات «منظم» بسیار خوب درک شده است، حتی برای محدوده­ی بسیار گسترده­ای از فشار [6-8].

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *