دانلود ترجمه مقاله پیشینه، طراحی و استفاده های مهاربند کمانش تاب – ۲۰۱۸ scientific.net

دانلود ترجمه مقاله پیشینه، طراحی و استفاده های مهاربند کمانش تاب – ۲۰۱۸ scientific.net

دانلود ترجمه مقاله پیشینه، طراحی و استفاده های مهاربند کمانش تاب – ۲۰۱۸ scientific.net:یکی از کاربردهای نسبتا جدید BRB ها استفاده از آنها به عنوان بخشی از یک قاب اسپین یا خودمحور است که متناوبا با نام یک “سیستم پشت قوی ” یا “قاب تیر” شناخته می شوند. هنگامی که BRB ها به عنوان سیستم مقاومت در برابر نیروی جانبی استفاده می شوند، سفتی پس از تسلیم پایین ممکن است منجر به آسیب و یا تمرکز دریفت باقی مانده در یک تراز شود، حتی اگر در ارتفاع ساختار ظرفیت ها نسبتا خوب متعادل شده باشند

عنوان فارسی مقاله:

مهاربند کمانش تاب: پیشینه، طراحی و استفاده ها

عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

scientific.net

مواد اصلی مهندسی – Key Engineering Materials

کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
Buckling-Restrained Brace – Research History – Buckling – Energy Dissipation
تعداد صفحات ترجمه شده: ۱۸ صفحه (شامل ۳ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Toru Takeuchi
موضوع:
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 11 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس: دانلود ترجمه مقاله مهاربند کمانش تاب

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

الزامات برای هیسترزیس پایدار

شکست برآمدگی محلی

ناپایداری کلی شامل اتصالات

ظرفیت تغییر شکل تجمعی تا شکستگی

تعیین آزمون عملکرد برای BRB

کاربرد های BRBF

۱) مفهوم تحمل آسیب

۲) بازسازی با استفاده از BRBs

۳) کاربرد هایی برای خرپا ها و ساختار فضایی

۴) مفهوم قاب اسپین

خلاصه نهایی

منابع


چکیده

مهاربند کمانش ناپذیر (BRB ها)، که برای نخستین بار در سال ۱۹۸۹ در ژاپن استفاده شدند، در حال حاضر به طور گسترده ای در سراسر جهان به عنوان اجزائ انعطاف پذیرضد لرزه ی در مناطق لرزه خیز، مانند ژاپن، ایالات متحده، تایوان، چین، ترکیه، و نیوزیلند استفاده می شوند. اگر چه روش طراحی BRBs و کاربرد های آن ها در کدهای طراحی و توصیه های چندین کشور شرح داده شده است، اما آنها لزوما همه جنبه های مورد نیاز را پوشش نمی دهند. علاوه بر این، انواع جدیدی از BRB ها همچنان در حال بررسی شدن توسط بسیاری از محققان هستند. در این مقاله، تاریخچه اولیه تحقیق و توسعه BRB و دیدگاه های فناوری جدید در مورد نیاز برای طراحی BRB ها برای به دست آوردن هیسترزیس پایدار به طور خلاصه مرور شده است. این با یک خلاصه از مفاهیم کاربردی نماینده و مطالعات به روز دنبال می شود.


Abstract

Buckling-restrained braces (BRBs), which were first applied in 1989 in Japan, are now widely used worldwide as ductile seismic-proof members in seismic zones, such as those in Japan, USA, Taiwan, China, Turkey, and New Zealand. Although the design procedures of BRBs and their applications are described in the design codes and recommendations of several countries, they do not necessarily cover all the required aspects. Moreover, various new types of BRBs are still under investigation by many researchers. In this paper, the early history of BRB research and development and state-of-the-art views on the items required to design BRBs for obtaining stable hysteresis are briefly overviewed. This is followed by a summary of various representative application concepts and up-to-date investigations.


نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله مهاربند کمانش تاب 

مقدمه

مهاربند کمانش ناپذیر (BRB) یک دستگاه لرزه ای است که شامل یک هسته زاویه محوری و یک مکانیزم محرمانه جدا شده محوری است که کمانش کلی را مهار می کند. خصوصیات هیسترزیس زمانی که برش عرضی هسته به دست آمده است پایدار و تقریبا متقارن است، تنها تفاوت کمی در هیسترزیس مواد پایه دارد. به این دلیل که کمانش مهار شده است، در طی چرخه فشرده سازی، نباید هیچ کاهش پیوستگی ظاهر شود. برای این رفتار منحصر به فرد، BRB ها را می توان با استفاده از عناصر تقویت کننده و قوانین هیسترزیس مواد یک محوری مدل سازی شود، با فرض اینکه کرنش در طول هسته پلاستیک کامل توزیع شده است.

مفاهیم پایه ی مهاربند کمانش ناپذیر از دهه 1970 ظاهر شد، هنگامی که موفقیت های محدودی توسط محققان در ژاپن و هند گزارش شد [1-3]. اولین BRB عملی توسط Saeki، Wada، و همکاران در سال  1988 به دست آمد. [4، 5]. آنها از لوله های فولادی مستطیلی شکل که با ملات پر شده برای نگهدارنده استفاده کردند و مشخصات مواد جداسازی بهینه را برای به دست آوردن رفتار هیسترزیس پایدار و متقارن تعیین کردند. علاوه بر این، تئوری پایه برای طراحی نگهدارنده شکل گرفت و سریعا اولین پروژه کاربردی اجرا شد. در سال 1989، این BRB ها ( مهار بند های غیر متصل) در اولین پروژه برای استفاده از BRBs در دو ساختمان اداری 10 و 15 طبقه قاب فولادی مورد استفاده قرار گرفتند[6]. محبوبیت BRBs افزایش یافت و دیگر پیکربندی ها  به ویژه نوع تمام فولاد  لوله در لوله به زودی به دنبال آن ایجاد شدند.

شکل 1. توسعه اولیه BRB ها در ژاپن

از سال 1990، BRB ها تقریبا در 160 ساختمان در ژاپن استفاده شدند. در ماه جولای 1995 مفهوم “ساختار تحمل کننده ی آسیب” توسط Wada، Iwata و همکاران ارائه شد که از BRBs به عنوان تعدیل کننده های خمیری – کشسان پراکنده کننده ی انرژی در یک قاب اصلی الاستیک استفاده می کند. توصیه های طراحی AIJ برای اولین بار در سال 1996 شامل دستورالعمل طراحی BRB می شد.

همکاری محققان در ایالات متحده سریعا منجر به اولین کاربرد بین المللی، برای ساختن یک ساختمان در UC Davis در سال 1998 بود، که توسط یک آزمایش در UC Berkeley در سال 2000 دنبال شد[9]. ساختمان های زیاد دیگری با BRBs به زودی در سراسر کالیفرنیا ساخته شد، که شامل تعدادی از کاربردهای بهبود دهنده ی لرزه ای بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *