پرسشنامه استاندراد یادگیری مشارکتی چو و همکاران(2007)

پرسشنامه استاندراد یادگیری مشارکتی

پرسشنامه استاندراد یادگیری مشارکتی توسط چو و همکاران در سال 2007 طراحی شد و دارای 13 سوال در 3 بعد می باشد.

تعریف مفهومی متغییر پرسشنامه :

 یادگیری:عبارت است فرایند ایجاد تغییر نسبتا پایه دار در رفتار بلقوه یا توان رفتاری فرد بر اساس تجربه همان طوری که در این تعریف روشن است یادگیری باید همراه با تغییر باشد اگر در اثر یادگیری تغییری در توان رفتاری یا عمل کرد فرد بوجود نیاید نمی توان ادعا کرد که یاد گیری صورت گرفته است .

یادگیری مشارکتی یا جمعی، مدت هاست که مورد توجه برنامه ریزان آموزشی و اساتید و معلمان قرار گرفته است. هدف از طرح این موضوع هم تشویق و ترغیب فراگیران خجالتی و یا کسانی که مهارت های ارتباطی قوی ندارند به کار گروهی و خرد جمعی می باشد . قطعا با ابزارهای نوین آموزشی و شیوه های نوین تدریس دست یابی به این هدف آسان تر خواهد شد. در مقاله پیش رو به همین موضوع می پردازد .

به عنوان یک معلم، باید آگاه باشید که وارد کردن دانش آموزان به شرکت در فعالیت های گروهی می تواند بسیار سودمند باشد. این کار باعث تشویق به کارگروهی و حمایت متقابل گردیده و می تواند بعد رقابتی یادگیری را که قادر است دانش آموزان را به تلاش سخت تر برای کسب نتایج ترغیب نماید و شاید مهمتر از همه ، با در معرض قرار دادن دانش آموزان با فرایند های فکری سایر افراد و توانایی حل مسئله که به پرورش مهارت های استدلالی خودشان می انجامد نیزکمک نماید.این نوع از یادگیری مشارکتی به دانش آموزان یاد می دهد که عمیق تر و خلاقانه تر فکر نمایند زیرا که پاسخ توسط معلم و یا کتاب درسی جواب داده نمی شود- در نتیجه دانش آموزان مجبور هستند که مسئله را خودشان حل نمایند.

تعریف عملیاتی متغییر پرسشنامه

در این پژوهش منظور از  یادگیری مشارکتی نمره­اي است كه کارکنان به سوالات 13 گویه ای پرسشنامة یادگیری مشارکتی می­دهند .

مولفه های پرسشنامه :

مولفه های پرسشنامه

 سوالات
پویائی های گروهی

1 تا 5

انجام کار بر روی پروژه

6 تا 10
بازخور

11 تا 13

دانلود:

پرسشنامه استاندراد یادگیری مشارکتی چو و همکاران(2007)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *