دانلود ترجمه مقاله مطالعات همخوانی سراسر ژنوم برای بیماری شریان کرونری – Oxford Journals 2018

دانلود ترجمه مقاله مطالعات همخوانی سراسر ژنوم برای بیماری شریان کرونری – Oxford Journals 2018

دانلود ترجمه مقاله مطالعات همخوانی سراسر ژنوم برای بیماری شریان کرونری – Oxford Journals 2018 :دهه گذشته hc تحقیقات ژنومی به شناسایی ۱۶۳ لوکوس ژنتیکی مشترک انجامیده است که حاوی خطر کمتری برای CAD و MI هستند. قابل پیش بینی است که با افزایش سایز نمونه GWAS، واریانت های بیشتر شناسایی می شوند. علاوه بر این، مطالعات توالی یابی کل ژنوم و کل exome یک وارریانت خطر نادر را در خانواده ها و گروه های بزرگ بیمار با اثرات قوی نشان داده است. علیرغم این، هر چند که هنوز بخشی از خطر وراثت به CAD هنوز توضیح داده شده است، ما تصویر جامعی از بیولوژی اساسی بیماری توسعه داده ایم، و با افزایش تعداد …

عنوان فارسی مقاله:

چالش های پیش رو در مورد یک دهه از مطالعات همخوانی سراسر ژنوم برای بیماری شریان کرونری

عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

Database: Elsevier – ScienceDirect (ساینس دایرکت)

تحقیقات قلبی عروقی – Cardiovascular Research
کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
Coronary artery disease – Atherosclerosis – Genome-wide association studies – Genetics – Post-GWAS
تعداد صفحات ترجمه شده: ۲۹ صفحه (شامل ۶ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Jeanette Erdmann، Thorsten Kessler، Loreto Munoz Venegas، and Heribert Schunkert
موضوع:  ,
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 17 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس: دانلود ترجمه مقاله بیماری شریان کرونری

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مقالات

چکیده
۱- مقدمه
۲- نگاه به گذشته : ۱۰ سال CAD GWAS
۲-۱- پایه گذاری برای GWAS
۲-۲- از GWAS تک تا تحقیق مشترک در مقیاس بزرگ
۲-۳- دانش گزارش شده توسط GWAS تا به امروز
۳- چالش های موجود در حرکت از ارتباطات ژنتیک به سمت اهداف درمانی و فراتر
۳-۱- تفسیر ژن های عامل در لوکوس GWAS
۳-۲- آنالیز شبکه
۳-۳- روش های ژنتیکی سیستم ها در زمینه قلبی عروقی
۳-۴- مطالعات تصادفی مندلی
۳-۵- پتانسیل پزشکی دقیق در CAD
۴- نتیجه گیری
منابع


چکیده

در این بررسی، دانش فعلی از ژنتیک بیماری عروق کرونری را بر اساس ۱۰ سال مطالعات همخوانی سراسر ژنوم خلاصه می کنیم. اکتشافات با مطالعات فردی با استفاده از آرایه های پلی مورفیسم ۲۰۰K تک نوکلئوتید شروع شد و به تلاش های دارای همکاری در مقیاس وسیع، شامل بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر و گونه های ۴۰ Mio ژنتیکی ترقی یافت. ما چالش های پیش رو، شامل آنهایی که در تشخیص ژن های عامل درگیر هستند و ارتباط بین واریانت های های خطر و پاتولوژی بیماری را مشخص می کنند را مورد بحث قرار می دهیم. ما همچنین بر اساس یافته های مطالعات همخوانی سراسر ژنوم، دیدگاه های جدیدی در مورد بیولوژی بیماری ها ارائه می دهیم. علاوه بر این، ما در مورد پتانسیل کشف اهداف درمانی جدید از طریق ادغام لایه های مختلف داده های “omics” و کاربرد روش های ژنتیک سیستم ها بحث می کنیم. در نهایت، ما یک نگاه مختصر به پتانسیل پیشرفت پزشکی دقیق با یافته های مطالعات همخوانی سراسر ژنوم در زمینه قلبی عروقی خواهیم داشت.


Abstract

In this review, we summarize current knowledge on the genetics of coronary artery disease, based on 10 years of genome-wide association studies. The discoveries began with individual studies using 200K single nucleotide polymorphism arrays and progressed to large-scale collaborative efforts, involving more than a 100 000 people and up to 40 Mio genetic variants. We discuss the challenges ahead, including those involved in identifying causal genes and deciphering the links between risk variants and disease pathology. We also describe novel insights into disease biology based on the findings of genome-wide association studies. Moreover, we discuss the potential for discovery of novel treatment targets through the integration of different layers of ‘omics’ data and the application of systems genetics approaches. Finally, we provide a brief outlook on the potential for precision medicine to be enhanced by genome-wide association study findings in the cardiovascular field.


نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله بیماری شریان کرونری

  1. مقدمه

بیماری عروق کرونری (CAD) علت اصلی مرگ در سراسر جهان است. این نشان دهنده بروز آترواسکلروزیس در عروق کرونری است که اکسیژن و مواد مغذی دیگر را به میوکارد را به می رساند.

 عوارض اصلیCAD شامل آنژین، انفارکتوس میوکارد (MI)، آریتمی، نارسایی قلبی و مرگ ناگهانی قلب می شود. CAD دارای یک علت شناسی پیچیده و فاکتور های محیطی مختلف، از جمله سیگار کشیدن، شیوه زندگی غیرفعال، رژیم های ناسالم و چاقی و استعداد بیماری است. این فاکتور های مرتبط با شیوه زندگی می توانند منجر به دیابت نوع 2، هیپوکلسترولمی و فشار خون شریانی شود که عوامل خطر اصلی برای CAD هستند. علاوه بر این، تأثیر وراثت پذیری بر حساسیت CAD برای سال های طولانی شناخته شده است و در حدود 40 تا 50 درصد از موارد است. اگر چه خطر CAD ارثی به ویژه در خانواده های بزرگ با چندین فرد مبتلا مشهود است، دهه ی گذشته تنها جهش در ژن گیرنده LDL با بیماری مرتبط بود. با این حال، با ظهور مطالعات همخوانی سراسر ژنوم (GWAS)، تعداد زیادی از واریانت های رایج اثرات به شدت تجدید پذیر و در عین حال کوچکی را نشان دادند و به طور قابل ملاحظه ای فاکتورهای ژنتیکی را که به دلیل مشارکت در CAD شناخته شده بودند را گسترش دادند.

  1. نگاه به گذشته : 10 سال CAD GWAS

2.1  پایه گذاری برای GWAS

در طول دوره زمانی که مطالعه ی ژن کاندیدای در نمونه های کنترل کوچک، اغلب یافته های بحث برانگیز ایجاد شده، طرح های chip  جدید و کاهش هزینه ها، توسعه ژنوتیپ سراسر ژنوم را تسهیل کرد. به طور موازی، روش های آماری (مثلا نسبت دادن  و نشانه گذاری haplotype) در حال پیشرفت بود و کنسرسیوم های بین المللی برای انجام GWAS مقیاس بزرگ در CAD تاسیس شدند.

یک پیشرفت تکنولوژیک ضروری که به موفقیت سریع GWAS کمک کرد تکمیل پروژه HapMap بین المللی (نقشه کوتاهی برای نقشه haplotype) در سال 2007 و دسترسی عمومی به داده های حاصل شده بود. 8-10 که نقشه برداری از نماهای haplotype  مربوط به SNPs را در سه جمعیت قاره ای را میسر می ساخت. هشت سال بعد، در سال 2015، پروژه 1000 ژنوم 11، از تکنولوژی های توالی یابی مقرون به صرفه تر استفاده کرد و داده های تنوع ژنتیکی انسان را به صورت رایگان بر اساس توالی یابی کل ژنوم با پوشش کم و با 1000GP3 پنل مرجع منتشر کرد،. اخیرا، کنسرسیوم مرجع Haplotype (HRC)  12،13 کل مجموعه داده های توالی یابی ژنوم را به یک پنل مرجع haplotype ترکیب کرد تا نسبت دادن ژنوتیپ را تسهیل کند. پانل مرجع HRC به طور قابل توجهی ارتباط بین ژنوتیپ های نسبت داده شده و محاسبه را برای واریانت های با فراوانی پایین بهبود داد. این پیشرفت روشن سازی قابل توجه سیگنال های ارتباطی به ویژه برای واریانت ها پیشنهادی را میسر میکند، بنابراین مطابقت نسبت دادن مبتنی بر 1000GP و نتایج P-value نهایی را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *