دانلود ترجمه مقاله مرور اصولی و متا-آنالیز مطالعات ذهنی و عینی – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله مرور اصولی و متا-آنالیز مطالعات ذهنی و عینی – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله مرور اصولی و متا-آنالیز مطالعات ذهنی و عینی – الزویر ۲۰۱۸:این اولین متا-تجزیه و تحلیل مطالعات خواب ذهنی و عینی در بزرگسالان مبتلا به ADHD است. در حالی که در مقایسه با اعضای بدون ADHD گروه کنترل، بزرگسالان مبتلا به ADHD، تفاوت‌های معناداری را در اکثر پارامترهای ذهنی حفظ شده در متا-تجزیه و تحلیل ما نشان دادند، آن‌ها تنها در دو پارامتر آتیگرافی (تاخیر شروع خواب و اثربخشی خواب) و در هیچ معیار پلیسومنوگرافی متفاوت از گروه کنترل بودند. نتایج ما سازگار با یافته‌های متا-تحلیلی قبلی در کودکان/بزرگسالان هستند.

عنوان فارسی مقاله:

خواب در بزرگسالان با ADHD: مرور اصولی و متا-آنالیز مطالعات ذهنی و عینی

عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

Database: Elsevier – ScienceDirect (ساینس دایرکت)

بررسی های علوم اعصاب و رفتارهای بیولوژیک – Neuroscience and Biobehavioral Reviews
کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
ADHD – Sleep – Adults – Questionnaires – Actigraphy – PSG – Meta-analysis
تعداد صفحات ترجمه شده: ۲۳ صفحه (شامل ۱ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
A. Yousefi، H. Vaez، A. Sahebkar، F. Khademi
موضوع: , ,
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 11 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس: دانلود ترجمه مقاله مطالعات ذهنی و عینی

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مقالات

چکیده
۱- پیشگفتار
۱-۱- خواب در کودکان مبتلا به ADHD
۱-۲- خواب در بزرگسالان مبتلا به ADHD
۲- روش
۲-۱- انواع مطالعات
۲-۲- انواع شرکت کنندگان
۲-۳- پیامدها
۲-۴- نحو/استراتژی جستجو
۲-۵- انتخاب مطالعه
۲-۶- ارزیابی کیفیت/تعصب مطالعه
۲-۷- استخراج داده‌ها و تجزیه و تحلیل آماری
۳- نتایج
۳-۱- مطالعات مشمول در متا-تجزیه و تحلیل
۳-۲- پارامترهای ذهنی خواب
۳-۴- تعصب/کیفیت مطالعات مشمول
۳-۵- تعصب انتشار
۴- بحث
منابع


چکیده

تغییرات خواب در بزرگسالان مبتلا به ADHD هنوز به خوبی شناخته نشده است. از اینرو، در این مقاله، اولین متا-تجزیه و تحلیل مطالعات خواب در بزرگسالان مبتلا به ADHD را انجام می‌دهیم. بر اساس پروتکل از پیش ثبت شده‌ای (PROSPERO- CRD42017065407)، پایگاه‌های داده Pubmed، Ovid و Web of Knowledge را از سوم آگوست ۲۰۱۷، بدون هیچ گونه محدودیت زبان یا نوع انتشار، جستجو کردیم و برای کسب اطلاعات/داده‌های منتشر نشده، با نویسندگان مطالعات تماس گرفتیم. از مجموعه‌ای از ۸۸۱۲ مرجع، ۱۳ مطالعه را نگه داشتیم.

مدل‌های اثرات تصادفی را اجرا کردیم و کیفیت مطالعه را با استفاده از مقیاس نیوکاسل-اوتاوا رتبه‌بندی کردیم افراد مبتلا به ADHD، در هفت پارامتر از نه پارامتر ذهنی (تفاوت میانگین استاندارد (SMD)، با دامنه از۵۶/۰ تا ۵۵/۱) و دو پارامتر از پنج پارامتر آتیگرافیک (SMD (95% CI): تاخیر شروع خواب: ۸۰/۰ (۱۴/۱-۴۶/۰)؛ اثربخشی خواب: ۶۸/۰- (۰۳/۱-، ۳۴۳/۰-)) به طور قابل ملاحظه‌ای در مقایسه با بزرگسالان بدون ADHD متفاوت بودند.

هیچ گونه تفاوت معناداری برای پارامترهای پلیسومنوگرافی کشف نشد. نتیجه می‌گیریم در حالی که مشکلات خواب گزارش شده از نظر ذهنی دارای ارتباط قابل ملاحظه‌ای با ADHD در بزرگسالان هستند و باید به طور سیستماتیک در طول مصاحبه بالینی غربالگری شوند، برای دانستن این که آیا این مشکلات توسط تغییرات خواب عینی پایه‌ریزی می‌شوند نیاز به تحقیقات اضافی است.


Abstract

Sleep alterations associated with adulthood ADHD are poorly understood. Here, we conducted the first meta-analysis of sleep studies in adults with ADHD. Based on a pre-registered protocol (PROSPERO-CRD42017065407), we searched Pubmed, Ovid and Web of Knowledge databases through August 3rd, 2017, with no language or publication type restrictions, and contacted study authors for unpublished data/information. From a pool of 8812 references, we retained 13 studies.

Random-effects models were performed and study quality was rated using the Newcastle-Ottawa Scale. Compared to adults without ADHD, those with ADHD significantly differed in seven out of nine subjective parameters (Standardized Mean Difference, SMD, ranging from 0.56 to 1.55) and two out of five actigraphic parameters [SMD (95% CI): sleep onset latency: 0.80 (0.46–۱٫۱۴); sleep efficiency: −۰٫۶۸ (−۱٫۰۳, −۰٫۳۴)]. No significant differences were detected for polysomnographic parameters. We conclude that, whereas subjectively reported sleep problems are significantly associated with ADHD in adults and should be systematically screened during the clinical interview, additional research is needed to understand if they are underpinned by objective sleep alterations.


 نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله مطالعات ذهنی و عینی

. پیشگفتار

با توجه به شیوع براورده شده جهانی حدودا 5 درصدی (پلانسزیک و همکاران، 2014)[1] اختلال نقص توجه/بیش‌فعالی[2] (ADHD)، این اختلال شایع‌ترین اختلال رشدی-عصبی تشخیص داده شده در کودکی است. علائم اختلال ADHD در تقریبا 65 درصد از موارد تا بزرگسالی ادامه می‌یابند (فارائون و همکاران، 2006)، و شیوع ADHD بزرگسالان تقریبا 5/2 درصد است (سیمون و همکاران، 2009).[3]

1.1. خواب در کودکان مبتلا به ADHD

ثابت شده است که ADHD اغلب با اختلالات روانپزشکی، از جمله اختلال نافرمانی مقابله‌ای،[4] اختلال رفتاری، اختلالات خلقی و اضطراب، و اختلالات مصرف مواد مخدر، همراه است (فارائون و همکاران، 2015). در میان سایر شرایطی که احتمالا با ADHD مرتبط هستند، در دهه گذشته، علاقه فزاینده‌ای برای مطالعه ارتباط بین ADHD و اختلال خواب وجود داشته است (کورتس و همکاران، 2013).[5] شواهد متا-تحلیلی (کورتس و همکاران، 2009؛ دیاز-رومان و همکاران، 2016؛ ساده و همکاران، 2006)[6] بر اساس تحقیقات فزاینده نشان می‌دهند که در مقایسه با اعضای غیر ADHD گروه کنترل، کودکان مبتلا به ADHD، مشکلات خواب ذهنی گزارش شده بیشتر، و تا میزانی نیز تغییرات خواب عینی را نمایش می‌دهند که با آتیگرافی و پلیسومنوگرافی[7] (PSG) سنجیده شده‌اند. توجه داشته باشید که متا-تجزیه و تحلیل انجام شده توسط کورتس و همکاران 2009) نشان داد که چنین تغییراتی، توسط شرایط روانپزشکی همراه آن‌ها یا درمان دارویی ADHD ملاحظه نشدند.

1.2. خواب در بزرگسالان مبتلا به ADHD

در مقابل، شواهد مربوط به تغییرات خواب در بزرگسالان مبتلا به ADHD ضد و نقیض هستند و هنوز متا-تجزیه و تحلیلی روی آن‌ها انجام نشده است. در حالی که برخی مطالعات، ارتباطی را بین ADHD و تاخیر شروع خواب، اثربخشی ضعیف خواب، فعالیت بالای موتور شبانه، و سندروم پاهای بی‌قرار گزارش نکردند (به عنوان مثال، بوگدان و ریوز، 2016؛ فارگاسون و همکاران، 2013؛ فیلیپسن و همکاران، 2005)،[8] بقیه مطالعات موفق به کشف تفاوت معناداری در پارامترهای مهم عینی خواب، از قبیل تاخیر در خواب، تعداد خواب بیداری‌ها، و زمان کل حضور در رختخواب نشدند (کویج و همکاران، 2001).[9] ناسازگاری در میان مطالعات ممکن است ناشی از فاکتورهای مخالف احتمالی، از قبیل روش‌های مختلف برای تشخیص ADHD و کمبود گروه مقایسه در برخی از مطالعات باشد (به عنوان مثال، فیشر و همکاران، 2014؛ لانگبرگ و همکاران، 2016).[10]

[1] Polanczyk et al., 2014

[2] Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder

[3] Simon et al., 2009

[4] oppositional defiant disorder

[5] Cortese et al., 2013

[6] Cortese et al., 2009; Diaz-Roman et al., 2016; Sadeh et al., 2006

[7] polysomnography

[8] Bogdan and Reeves, 2016; Fargason et al., 2013; Philipsen et al., 2005

[9] Kooij et al., 2001

[10] e.g., Fisher et al., 2014; Langberg et al., 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *