دانلود ترجمه مقاله TUG1 افزایش پیشرفت سرطان پروستات با فعالیت به عنوان یک ceRNA از miR-26a – نشریه Bioscirep 2018

دانلود ترجمه مقاله TUG1 افزایش پیشرفت سرطان پروستات با فعالیت به عنوان یک ceRNA از miR-26a – نشریه Bioscirep 2018

دانلود ترجمه مقاله TUG1 افزایش پیشرفت سرطان پروستات با فعالیت به عنوان یک ceRNA از miR-26a – نشریه Bioscirep 2018:برخی مطالعات نشان داده اند که افزایش سطح lncRNA ها برای تومورزایی در انواع فرآیندهای سلولی بیولوژیکی و سرطان های متعدد ضروری است. تعداد زیادی از lncRNA های جدید، از جمله HOTAIR، MALAT-1، و GAS5 [17-17]، فرآیندهای متعدد سلولی که برای تومورزایی و پیشرفت PCa مهم هستند را تنظیم می-کنند. در ابتدا گزارش می شد که بیان TUG1 در پاسخ به تیمار تائورین سلول های شبکیه موش در حال رشد افزایش می یابد

عنوان فارسی مقاله:

TUG1 افزایش پیشرفت سرطان پروستات با فعالیت به عنوان یک ceRNA از miR-26a

عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

Database: Elsevier – ScienceDirect (ساینس دایرکت)

گزارشات علوم زیستی – Bioscience Reports
کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
EMT, LncRNA, metastasis, miR-26a, PCa, TUG1
تعداد صفحات ترجمه شده: 11 صفحه با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Bin Yang, Xiaodi Tang, Zhixin Wang, Daju Sun, Xin Wei and Youpeng Ding
موضوع:  
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 8 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس: دانلود ترجمه مقاله سرطان پروستات

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مطالب

مقدمه

مواد و روش ها

بیماران و نمونه ها

لاین های سلولی

آماده سازی RNA و real-time PCR کمی

siRNA

آزمون CCK-8

آنالیز فلوسایتومتری

آزمایش مهاجرت/تهاجم Transwell

آنالیز وسترن بلات

تست لوسیفراز گزارشگر

آنالیز آماری

رضایت آگاهانه

نتایج

بیان TUG1 و miR-26a در نمونه های بافت PCa

TUG1 باعث افزایش تکثیر سلول های PCa در شرایط in vitro می شود

ناک داون TUP1 باعث آپوپتوز سلول های PCa شد

TUG1 باعث افزایش تهاجم سلولی PCa از طریق تنظیم EMT شد

TUG1 باعث مهار بیان miR-26a در سلول های PCa می شود

بحث


چکیده

مطالعات قبلی نشان داده است که ژن ۱ تنظیم شده با تائورین (TUG1) به طور غیرعادی بیان شده و در انواع مختلف سرطان مشارکت دارد. پروفایل بیان و نقش بالقوه TUG1 در سرطان پروستات (PCa) هنوز معلوم نیست. هدف از مطالعه حاضر، بررسی بیان و عملکرد TUG1 در PCa است. در مطالعه حاضر، میزان بیان TUG1 در بیماران مبتلا به سرطان پروستات در تومور و بافت نرمال مجاور از طریق real-time PCR کمی تجزیه و تحلیل شد. ناک داون TUG1 توسط RNAi برای بررسی نقش آن در تکثیر، مهاجرت و تهاجم سلولی انجام شد. در اینجا برای اولین بار گزارش شد که TUG1 از طریق فعالیت در جنبه های کلیدی رفتارهای بیولوژیک، باعث افزایش مهاجرت، تهاجم و تکثیر سلول های تومور می شود. TUG1 می تواند باعث بیان منفی miR-26a در سلول های PCa شود. پیش بینی های بیوانفورماتیکی مناطق اتصال miR-26a را در رونوشت های TUG1 نشان داد. در نتیجه، مطالعه ما نشان می دهد که RNA غیرکدکننده ی بلند (lncRNA) TUG1 به عنوان یک آنکوژن عملکردی در پیشرفت PCa عمل می کند.


Abstract

Previous studies have demonstrated that taurine-upregulated gene 1 (TUG1) was aberrantly expressed and involved in multiple types of cancer; however, the expression profile and potential role of TUG1 in prostate cancer (PCa) remains unclear. The aim of the present study was to evaluate the expression and function of TUG1 in PCa. In the present study, we analyzed TUG1 expression levels of PCa patients in tumor and adjacent normal tissue by real-time quantitative PCR. Knockdown of TUG1 by RNAi was performed to explore its roles in cell proliferation, migration, and invasion. Here we report, for the first time, that TUG1 promotes tumor cell migration, invasion, and proliferation in PCa by working in key aspects of biological behaviors. TUG1 could negatively regulate the expression of miR-26a in PCa cells. The bioinformatics prediction revealed putative miR-26a-binding sites within TUG1 transcripts. In conclusion, our study suggests that long non-coding RNA (lncRNA) TUG1 acts as a functional oncogene in PCa development.


 نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله سرطان پروستات 

مقدمه

سرطان پروستات (PCa) دومین سرطان مهم در مردان است که منجر به مرگ­های ناشی از سرطان دوم و سوم در سراسر جهان می­شود [1]. علیرغم بهبود مفهوم و روش درمان، عود PCa در عرض 5 سال حدود 25 درصد است [2]. متاستاز و تهاجم به عنوان علل اصلی این پیامدهای کشنده­ی PCa هستند [3]. بنابراین، کشف مکانیزم رفتار تهاجمی و متاستازی برای تشخیص زودهنگام و درمان PCA اهمیت زیادی دارد.

RNA های غیرکدکننده­ی بلند (lncRNAs)، اعضای مهم جدیدی از خانواده ncRNA ها با ظرفیت کدکننده­ی پروتئین کم یا بدون ظرفیت هستند [4،5]. شواهد نشان می­دهند که lncRNA ها بر عملکردهای بیولوژیکی بسیاری از انواع مختلف سرطان­ها از جمله PCa تاثیر می­گذارند [6-8]. مطالعات اخیر نشان داده­اند که رفتار بیولوژیکی تومور می­تواند توسط عوامل اختصاصی lncRNA تنظیم شود [9]. ژن 1 تنظیم­شده با تائورین ([1]TUG1)، یک lncRNA 1/7 کیلوبازی است که در ابتدا به عنوان رونوشتی شناخته می­شد که در پاسخ به درمان سلول­های شبکیه­ی موش در حال رشد، با تائورین تنظیم می­شد [10]. اخیرا، مشخص شده است که TUG1 در تعدادی از سرطان­ها، از جمله سرطان سر و گردن، کیسه صفرا، ریه و سرطان پانکراس افزایش می­یابد [11-13]. با این حال، اطلاعات محدودی در مورد مکانیزم­های مولکولی TUG1 در PCa وجود دارد که عمدتا به دلیل عدم بررسی اختصاصی آن است. به منظور ارزیابی اینکه آیا سلول­های PCa به بلوکه­کننده­ی TUG1 حساس هستند، نشان داده شد که بیان TUG1 در PCa افزایش می­یابد و مهار TUG1 سبب افزایش آپوپتوز سلولی شده و این ناک­داون TUC1 در سلول­های PCa باعث کاهش معنی­دار رشد، مهاجرت و حمله سلول می­شود.

[1] Taurine-upregulated gene 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *