دانلود ترجمه مقاله طراحی منطقه ای یک رویکرد طراحی استراتژیک در معماری منظر – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله طراحی منطقه ای یک رویکرد طراحی استراتژیک در معماری منظر – الزویر ۲۰۱۸

دانلود ترجمه مقاله طراحی منطقه ای یک رویکرد طراحی استراتژیک در معماری منظر – الزویر ۲۰۱۸:مطالعه ی ما در رابطه با اصول طراحی منطقه ای، نشان دهنده ی مشارکت متخصص های طراحی در توسعه ی چشم انداز و شکل دهی به برنامه های راهبردی می باشد. ما انتظار داریم که این نوع راهبردی از طراحی در این قسمت باقی بماند و به عنوان یکی از مهم ترین دامنه هایی که متخصص های طراحی با آن رو به رو هستند، تکامل پیدا کند و ابعاد جدیدی را به فرهنگ و هنر طراحی بیفزاید ؛ همچنین تخصص ها، روش شناسی ها، مهارت ها و نگرش ها و جایگاه طراح در این روند هم تکامل پیدا می کند.

عنوان فارسی مقاله:

 طراحی منطقه ای یک رویکرد طراحی استراتژیک در معماری منظر

عنوان انگلیسی مقاله:
سال انتشار میلادی: 2018
نشریه:

الزویر

مطالعات طراحی – Design Studies

کلمات کلیدی فارسی:
کلمات کلیدی انگلیسی:
regional design – landscape architecture – strategic design – collaborative design
تعداد صفحات ترجمه شده: ۲۴ صفحه (شامل ۲ صفحه رفرنس انگلیسی) با فونت ۱۴ B Nazanin
نویسندگان:
Vasileia E. Logotheti، Theoni C. Kafetzi، George A. Papagiannopoulos، Dimitris L. Karabalis
موضوع: ,
دسته بندی رشته:
فرمت فایل انگلیسی: 16 صفحه با فرمت pdf
فرمت فایل ترجمه شده: Word
کیفیت ترجمه: عالی
نوع مقاله: isi
تعداد رفرنس:  

مقاله انگلیسی+ترجمه فارسی

فهرست مطالب

۱- روند تحقیق و روش های مورد استفاده
۲- اصول طراحی منطقه ای
۲-۱- در نظر گرفتن یک دیدگاه سیستمی پویا
۲-۲- بررسی کردن مقیاس های چندگانه ی جغرافیایی
۲-۳- ارزیابی طراحی از گذشته تا آینده
۲-۴- ایجاد کردن یک گفتمان مداوم با ذینفعان
۲-۵- ارزیابی مجدد منطقه
۲-۶- حس کردن و واکنش نشان دادن
۲-۷- ایجاد تعادل بین جهت دهی ها و گشودگی برای ایده های جدید
۳- مباحث
۴- جمع بندی
منابع


چکیده

طراحی منطقه ای یکی از روش های راهبردی در معماری منظره می باشد که شرایط مطلوب آینده را برای منطقه های مختلف در نظر می گیرد که شرایط فضایی در آن منطقه، تحت فشار می باشد. این مقاله اصولی را که طراحان منطقه ای برای ساختار و سازمان دهی روند طراحی خودشان استفاده می کنند را بررسی می کند. اصول طراحی منطقه ای بر روی شرایط طراحی به شدت نا معین، بدون ساختار و لطیفی تاکید دارد که طراحی منطقه ای با آن درگیر می باشد. علاوه بر این، این مطالعه نشان می دهد که روند طراحی یکی از قسمت های ناگسستنی از روند گسترده ی تغییر مورد نظر می باشد. همین موضوع موجب می شود که یک دیدگاه پویا در طراحی، در تعامل با ذینفعان، و نسبت به جایگاه طراحان در روند طراحی ایجاد شود و نیازمند یک فرهنگ جدید ( نوسازی شده) در طراحی ها می باشد.


Abstract

Regional designing is a strategic design approach in landscape architecture that envisions desirable future situations for regions in which the spatial situation is under pressure. This paper studies the principles that regional designers use to structure and organize their design process. The regional design principles highlight the extremely ill-defined, unstructured and volatile design situations that regional designing engages with. Moreover, the study reveals that the design process is an inextricable part of the broader process of change it aims to contribute to. This draws attention to a dynamic perspective in designing, to the interaction with stakeholders, to the position of the designer in the design process, and it calls for a (re)new(ed) culture in design.


نمونه ترجمه مقاله:دانلود ترجمه مقاله طراحی استراتژیک 

در معماری منظره، طراحی منطقه ای یک نوع طراحی فضایی در مقیاس بزرگ است که دیدگاه های طولانی مدت و چشم انداز هایی را برای منطقه ای ایجاد می کند که حالت های فضایی موجود در آن منطقه و کارکرد های آن ها تحت فشار هستند و باید با شرایط سختی ، تطبیق پیدا کنند. این شرایط فضایی معمولا خیلی به خوبی تعریف نشده است و نیازمند تغییرات ساختاری می باشد. طراحی منطقه ای، آرایش های مطلوب و احتمالی در آینده را برای مناطق مسکونی، زیر ساختار ها، ویژگی های آبی، موضوعات زیست محیطی و دیگر کارایی های زمین در یک منطقه و همچنین روابط بین آن ها، ظاهر زیبا و نحوه ی تحقق تمام این موارد در آینده را در نظر می آورد ( Kempenaar, Westerink, Van Lierop, Brinkhuijsen, & Van den Brink, 2016, p. 21). این طراحی، حالتی از طراحی است که با برنامه های راهبردی و موضوعات اجتماعی هم درگیر می باشد ، مانند تطبیق با تغییرات آب و هوایی ( Brand, Kersten, Pot, & Warmerdam, 2014; Wilson, 2006)، استفاده از منابع تجدید پذیر انرژی ( De Waal & Stremke, 2014; Stremke & Koh, 2010) و یا تغییرات جمعیت شناسی ساختاری ( Kempenaar, Van Lierop, Westerink, Van der Valk, & Van den Brink, 2016; Sousa & Pinho, 2013).

نمونه هایی از طراحی های منطقه ای شامل دیدگاه های ارائه شده برای نمایشگاه بزرگ پاریس در سال 2009 ، در رابطه با توسعه ی شهری در آینده برای منطقه های بزرگ پاریس ( Wells,2009) ، پیشنهاد برای بازسازی از طریق رقابت های طراحی به هدف مقاوم سازی بیشتر ساحل های نیویورک / نیوجرسی نسبت به طوفان های آینده  ( Bisker, Chester, & Eisenburg, 2015) و روش « طراحی چشم انداز» برای تطبیق فضایی در شهر دساو در آلمان که در حال کوچک شدن می باشد ( Langner,2014). در پروژه هایی مانند این پروژه ها، طراحان منطقه ای هدفشان این است که سهمی در بهبود شرایط فضایی داشته باشند و می خواهند داد دیدگاه های بلند مدت، برنامه های راهبردی و خط مشی را ایجاد کنند که بتوان از آن ها به عنوان دستگاه های راهیابی در آینده ی غیر قطعی که پیش رو قرار دارد، استفاده کرد ( Langner,2014)

5
Sending
User Review
0 (0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *